Connect with us

Фудбал

Хулк демонстрираше најсилен удар во фудбалот, замалку ќе го скршеше голот (ВИДЕО)

Хулк неодамна реши да се врати во Бразил по неколку години поминати во Кина и потпиша договор со Атлетико Минеиро.

35-годишниот фудбалер е познат по својот исклучително силен удар, а на мечот против Сантос кој се одигра пред неколку дена на сите им покажа дека силата не исчезнала, а дека се уште има вистинска бомба во левата нога.

Имено, Хулк на овој натпревар за малку ќе срушеше гол на стадионот откако од слободен удар ја погоди стативата.

Реклама

Facebook