Поврзи се со нас

Фудбал

Одлична вест за Гвардиола: Агуеро се опорави од повредата скоро два месеци порано

Се чувствуваше дека на Гвардиола му недостасуваше Агуеро, особено на натпреварот против Лестер, каде не беше ниту Габриел Жесус.

Се очекуваше Агуеро да биде надвор од терените уште два месеци, но денес беа објавени одлични вести.

Имено, Агуеро се враќа на теренот два месеци порано, што е фантастично дело на лекар во Манчестер Сити.

Advertisement