Connect with us

Фудбал

Официјално: Педри потпиша, клаузула од милијарда евра!

Играчот за врска на Барселона, Педри, потпиша нов, петгодишен договор со тој клуб, со откупна клаузула од рекордни милијарди евра.

Суперталентираниот Шпанец (18) веќе стана еден од најважните играчи на каталонскиот гигант и се очекува да биде лидер на тимот многу години.

Поради тоа, соработката со него веднаш беше продолжена до 2026 година, а споменатата клаузула е јасна порака до сите потенцијални купувачи.

Откако дадоа стотици милиони евра на играчи како Филипе Кутин, Усман Дембеле и Антоан Гризман, кои се сметаат за големи неуспеси, и зголемувањето на долговите на неверојатни 1,5 милијарди евра, клубот конечно повторно се сврте кон своите деца.

Исто така, активно работиме на потпишување нови договори на Ла Масија – Ансу Фати и Гави, а истото се очекува и со Роналдо Араухо.

Споменатите фудбалери треба да го формираат столбот на новата Барса на враќање кон славните, но не толку одамна времиња.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама