Поврзи се со нас

Фудбал

Она што Тотенхем му го нуди на еден од најдобрите, не се одбива

Веќе извесно време се пишува околу новиот договор помеѓу Сон и Тотенхем. Денеска, во англиските медиуми се појавија и детали околу финансиите. Имено, иако Сон со Тотенхем има договор до 2023-та година, челниците на клубот не сакаат ништо да препуштат на случајот, па почнаа преговори за продолжување на соработката.

Наводно, англискиот тим на својот фудбалер, еден од најдобрите, наместо досегашните 140 илјади неделно, му нуди 200 илјади фунти неделно и договор до 2026-та година.

Одредени медиуми на Островото тврдат дека преговорите се само формалност и дека Сон ќе потпише нов договор.

 

loading...

Facebook