Connect with us

Фудбал

Ова не го бранат ниту тројца голмани: Мејсон Гринвуд постигна гол за паметење (ВИДЕО)

Манчестер Јунајтед води со 1:0 против Лестер на стадионот „Кинг Пауер“.

Во 19 -та минута Мејсон Гринвуд изведе вистинско ремек -дело за водство на „црвените ѓаволи“.

Тој ја повлече топката дијагонално од десната страна, по што следеше спектакуларен удар и погоди.

Каспер Шмајхел немаше шанса.

Реклама

Facebook

Реклама