Поврзи се со нас

Фудбал

Озил одби вртоглава понуда во последните денови

Во текот на летниот преоден рок, Арсенал се обиде да најде тим за Месут Озил, но Германецот не се пресели од Лондон.

-текстот продолжува по рекламата-

Според „Дејли експрес“, фудбалерот го одбил богатиот договор во последните денови од трансфер периодот.

За саудиски клуб, всушност, се вели дека му понудил 12 милиони евра по сезона на Германецот, но сепак Озил не сакаше да го напушти Арсенал.

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама