Connect with us

Фудбал

Почна состанокот за трансфер на Погба!

Како што е познато, Погба на крајот на сезоната го напушта Манчестер Јунајтед и е слободен да избере каде ќе игра.

Одличниот француски играч за врска во новата сезона би можел да настапува за Јувентус, кој е сериозно заинтересиран да го врати во Торино.

Во Торино штотуку започна средбата меѓу претставниците на Погба и членовите на преговарачкиот тим на Јувентус.

По смртта на Мино Раиола, Рафаел Пименто е задолжен за кариерата на Погба, а токму овој успешен адвокат пристигна на преговори во Торино.

Јувентус е подготвен да му понуди на Погба тригодишен договор вреден 8 милиони евра по сезона плус бонуси.

Французинот е навикнат на Манчестер Јунајтед за многу поголема плата, ПСЖ исто така му нуди многу повеќе пари, но Јувентус се надева дека ќе го заврши трансферот.

Реклама

Facebook