Connect with us

Фудбал

Потоп на Гибралтар, од 19-та минута Македонија води со 3:0 (ВИДЕО)

За само 19 минути македонскаta фудбалска репрезентација води со 3:0 на „Тодор Проески“ во Скопје против Гибралтар. Прво Енис Барди од слободен удар со фантастичен погодок донесе предност од 1:0 во 4-та минута. Потоа му асистираше на Миовски во 14-та, а истиот играч во 19-та зголеми на 3:0. Практично од трите шанси, Македонија постигна три голови.

Реклама

Facebook