Connect with us

Фудбал

Преговорите помеѓу Јувентус и Рома се во тек, освен Џеко, уште еден играч на „Старата дама“ е вклучен во трансферот

Един Џеко е дефинитивно најблиску до Јувентус во моментов. Луис Суарез изгледа отпадна и Старата дама повеќе не е трпелива.

Јувентус мора итно да го реши проблемот со напаѓачот бидејќи шампионатот започнува за неколку дена, а сега фокусот е на Џеко, бидејќи од Суарез нема скоро ништо затоа што не може да добие дозвола пред 5 октомври.

Босанецот веќе подолго време има преговори со италијанскиот шампион за двегодишен договор вреден 7,5 милиони евра по сезона, но неговиот трансфер го блокираше Полјакот Аркадиуш Милик, кој ја одби понудата од Рим и не сака да се пресели од Наполи во Рома.

Сепак, последните информации од Италија велат дека Јувентус и Рома се во преговори и дека Џеко е „многу близу“ до Торино во моментов, но во зделката ќе биде вклучен и дефанзивецот Матија де Шиљо.

loading...

Тој би заминал на позајмица во Рома, со тоа што „Волчицата“ ќе има право да го откупи договорот на крајот на сезоната. Сега е важно Де Шиљо да го прифати овој трансфер и да ја прифати понудата на Рома, што би ги довело работите до прагот на реализација.

Италијанскиот новинар Ромео Агрести напиша за тоа и тој е убеден дека треба многу брзо да се постигне договор.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com