Поврзи се со нас

Фудбал

ПСЖ и Арсенал во голема борба за фудбалерот на Челзи

Арсенал и ПСЖ сакаат да го засилат средниот ред во своите тимови, и се во преговори со истиот фудбалер.

Имено, според англиските медиуми, откако Арсенал испрати понуда за фудбалерот на Чези, Жоргињо, истото го стори и ПСЖ.

И двата тима испратија понуда за позајмица, а прашање е дали Челзи воопшто ќе го пушти својот фудбалер.

Доколку се случи тоа, тогаш одлуката ќе биде на Жоргињо, бидејќи има понуди на позајмица на табелата до крајот на сезоната, а прашање е каде сака да игра.

За ПСЖ, Жоргињо сигурно би бил добар за ротации, додека за Арсенал би имал повеќе шанси да игра во првиот тим.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама