Connect with us

Фудбал

ПСЖ пазари во Англија, ја сака новата француска ѕвезда

ПСЖ размислува да ангажира играч за врска. Францускиот тим сака да го го откупи договорот на Матео Гендузи. 21-годишникот не поминува добро со тимот на Арсенал.

Тој не игра, бидејќи ја прекршил  регулативата на клубот. Младиот фудбалер бара нова средина и преселбата во Французите би била спас за него.

Леонардо дефинитивно го сака младиот фудбалер. Тие сакаат да го откупи договорот на играчот за врска кој го гледаат како иднина на шампионскиот тим и репрезентацијата на Франција.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com