Поврзи се со нас

Фудбал

Рајан Гигс целосно го загуби разумот: Неговата девојка не е единствената жртва на насилство

Легендарниот Рајан Гигс неодамна беше уапсен за семејно насилство.

Велшанецот заврши во притвор откако беше пријавен од девојката Кејт Гревил, но очигледно таа не е единствената што физички ја нападнал.

Со нив имаше уште една жена во куќата. Веројатно братучедка, Рајан ја нападнал и неа и двете дале изјава против него во полиција.

„Рајан можеби е женкар, но тој не е силеџија“, вчера го бранеше таткото на Дени несреќниот Рајан.

Гигс физички го нападнал девојчето откако дознала за измама со две девојчиња, а во минатото легендарниот фудбалер често правел неверојатни работи.

Така, неговиот брат Родри се откажа од него откако беше откриена аферата со неговата сопруга Наташа, а тоа го чинеше развод од сопругата Стејси.

loading...

Facebook