Connect with us

Ракомет

Раул Гонзалес, пред дуелот со Татран- “Ние сме на првото место на табелата и треба таму да останеме“

Раул Гоналез – тренерот на Вардар:

Оваа сезона Татран игра добро и имаат добра одбрана. Тоа го видовме на претходните натпревари. Имаат свој квалитет. Ние сега се вративме од Полска од меч од ЛШ. Играчите се малку уморни, денеска ќе имаат одмор, па утре ќе знеме со кои играчи ќе играме. Мислам дека ние сме фаворити, но не треба да се опуштаме. Татран може секого да победи. Треба да играме добро во одбрана, ние сме на првото место на табелата и треба таму да останеме.

Реклама

Facebook

Реклама