Поврзи се со нас

Фудбал

Роналдо возврати на критиките: Сакаат да ми наштетат

Кристијано Роналдо е во Торино,во иста куќа со семејството. Сепак вели дека нема контакт со никој бидејќи се на различни спратови. Ова доаѓа откако доби критики дека ги прекршил протоколите кои важат за лицата кои се позитивни на коронавирус.

-текстот продолжува по рекламата-

Неговиот тест беше позитивен кога играше за репрезентацијата, но само два дена остана во изолација во родната земја. Со специјален авион се врати во Торино.

-Не сум ги прекршил протоколите. Патував со специјален медицински авион. Немав контакт со никого, ниту во Торино. Не сум ги прекршил протоколите, сакаат да ми наштетат, порача Роналдо.

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама