Connect with us

Фудбал

Сари на свој начин му се одмаздува на Јувентус

Маурицио Сари неодамна беше отпуштен од клупата на Јувентус.

Искусниот стручњак мораше да ја напушти клупата по само една сезона, но бидејќи беше отпуштен, Старата дама ќе мора да му ги исплати сите пари што требаше да ги заработи во следните две години.

Иако беше отпуштен, водачите на Бјанконер се обидоа да најдат заеднички јазик со Сари за исплата на обештетувањето. Сепак, тој одби да го раскине договорот и сака парите редовно да му бидат исплатени.

Така, Јуве ќе инкасира минимум 11 милиони евра во каса на 61-годишниот стручњак. Таа бројка ќе биде уште поголема со одредени бонуси, односно ако Бјанконерите освојат трофеи.

loading...

Така, Сари на свој начин му се одмаздува на Јувентус и ќе добива плата во наредните две години како да е сеуште тренер на овој клуб.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com