Со еден потег исфрли двајцa, и погоди: Одличниот Душан Влаховиќ незапирлив (ВИДЕО)

Српскиот репрезентативец вечерва го постигна 19. гол во Серија А.

Веќе на сите им е јасно дека Јувентус погоди со купувањето на Влаховиќ зимава и одличниот напаѓач блеска во првите неколку натпревари.

Тој постигна гол во своето деби против Верона, практично, иако се водеше како автогол на Сасуоло, му донесе на тимот пласман во полуфиналето на Купот на Италија, а беше стрелец и на натпреварот од Лигата на шампионите против Виљареал (1:1). во вторникот вечерта, постигнувајќи по само 32 секунди.

Тој го постигна својот трет гол во дресот на Јувентус, 19-ти, вклучувајќи ја и целата сезона во Серија А, на гостувањето кај Емполи.

На полувремето Јуве води со 2:1, а на крајот од првите 45 минути Србинот погоди и донесе ново водство за гостите од Торино. Претходно, Мојс Кин беше стрелец за 1:0, а Емполи израмни преку Зурковски, пет минути пред Влаховиќ да ја затресе мрежата на домаќините.