Connect with us

Ракомет

СП 2019 – Талески: Со трпелив напад до триумф над Бахреин

Првиот дуел македонските ракометари на СП во Германија/Данска во Минхен го добија со 38:29 против селекцијата на Јапонија, а распоредот во групата Б одреди и вториот противник на Македонија да биде азиска селекција.

– Имаме 24 часа за подготовки и се надевам на добар натпревар. Бахреин е повисока селекција од Јапонија, имаат покомпактна одбрана, па поради тоа мора да бидеме трпеливи во нападот, да градиме 100% шанса и да не ги повториме грешките со избрзани шутеви како со Јапонија. Нема да биде лесно, но одиме со сите сили, изјави левиот бек на нашата селекција Филип Талески.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама

Повеќе од Ракомет

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com