Connect with us

Фудбал

Тројца Бразилци, Аргентинец, Србин и со нив Македонец, Алиоски во тимот на сезоната! (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски се најде во тимот на сезоната во првенството на Саудиска Арабија. Се разбира неговото место помеѓу најдобрите 11 е повеќе од заслужено. Алиоски во дресот на Ал Ахли влезе во историјата на тамошниот фудбал, бидејќи директно учествувал во постигнување на 14 погодоци (заедно со головите и асистенциите).

Алиоски се најде во друштво на Аргентинецот Банега, српскиот голман Стојковиќ, Бразилците Енрике, Талиска, Ромарињо, Нигериецот Игало, Куева од Перу, Хегази од Египет и Шефаи од Алжир.

 

Реклама

Facebook