Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Беневенто по пет минути ја шокираше Рома среде Рим, погледнете го овој луд гол!

На големо изненадување повратникот во Серие А, тимот на Беневенто води со 1:0 по пети минути игра против Рома во Рим. Голот го постигна Капрари, но со помош од еден од дефанзивците на домашниот тим, па го лобува голманот Миранте.

 

Advertisement