Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Фантастично дерби, ВАР ја „украде“ победата на Ливерпул

Во рамките на петото коло од Премиер лигата Ливерпул гостуваше на Евертон. Мечот заврши 2:2, иако гостите во судското продолжение постигна гол, но интервенцијата од ВАР собата беше поништен.

Стрелци на головите за Евертон беа Кин и Калверт Луин, додека на спротивната страна погодија Мане и Салах. Вреди да се напомене дека најдобриот дефанзивец на гостите Ван Дајк мораше да го напушти теренот во 11 минута откако домашниот голман стартуваше грубо врз него. Евертон останува лидер со 13 бодови, додека Ливерпул е втор со 10.

Advertisement