Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Фудбалско чудо во Лисабон – Веќе долго време не гледавме ваков натпревар!

Барселона и Баерн играат неверојатен натпревар во Лисабон.

По само седум минути игра, видовме два гола. Милер го отвори резултатот уште со првата шанса на натпреварот во 4. минута, а само треи минути подоцна, Алаба ја затресе сопствената мрежа и го изедначи резултатот на 1:1.

Баварците стигнаа до ново водство во 22. минута преку Иван Перишиќ кој беше прецизен за 2:1, потоа во 28. минута Гнабри зголеми на 3:1, а три минути потоа Милер зголеми на 4:1, резултат со кој заврши првото полувреме.

loading...

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com