Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Глупоста на Димитриевски, пеналот на Алиоски, се на едно место

Македонската фудбалска репрезентација синоќа на домашен терен одигра 1:1 со Грузија. Во второто полувреме имаше вистинска драма. „Виновник“ за тоа е голманот Димитриевски, кој го напушти шеснаесетникот и играше со рака, поради што му беше покажан директен црвен картон.

-текстот продолжува по рекламата-

Набргу потоа Грузија поведе, а Македонија со играч помалку успеа да се спаси од пораз и тоа во судиското продолжение. Зајков беше фаулиран, а Алиоски сигурен реализатор на пеналот. На табелата Македонија и Грузија имаат по шест бодови, Ерменија 5 и Естоија 2.

 

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама