Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ибрахимовиќ го победи коронавирусот, па за неколку минути го „потопи“ Интер

По само 15-тина минути игра Милан води со 2:0 во дербито против Интер. Двата голови ги постигна Златан Ибрахимовиќ. Првиот во 13-та минута кога прво Хандановиќ го одбрани неговиот пенал, но од втор обид Швеѓанецот реализираше, а вториот во 16-тата минута по одличниот центаршут на Леао. Ибрахимовиќ паузираше две недели поради коронавирусот и ова му е прв меч после паузата.

 

Advertisement