Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Лудакот за кој зборува цела Германија

Тимот на Хамбургер доживеа пораз на дуелот со Динамо Дрезден од 4:1 во ДФБ Покал Купот. Сепак, за да биде нивниот резултат во втор план се погрижи нивниот фудбалер Тони Лејстнер. Тој имаше свое шоу по завршувањето на мечот. Имено, тој одлучи по мечот да се качи на трибините и физички да се пресмета со домашните навивачи. За среќа домашните фанови во оваа ситуација беа прилично мирни па ситуацијата се заврши без поголем инцидент.

Како што е познато во Германија поради коронакризата  конечно е дозволен ограничен број на навивачи на стадионите со посебни протоколи.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com