Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Мбапе постигна два гола, а со посветата ја воодушеви јавноста

Во рамките на 7.коло од фудбалското првенство на Франција, ПСЖ славеше со убедливи 4:0 против Ним.

Два гола постигна Килијан Мбапе, но со неговиот потег ја воодушеви јавноста. Тој ги посвети на 8-годишно детенце кое се бори со канцер.

-Лука биди храбар, јас сум со тебе, стоеше на маичката под дресот на Мбапе.

 

Advertisement

Facebook

Реклама