Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Наполи без Елиф Елмас ја „прегази“ Аталанта

Екипата на Аталанта, која одигра фантастични три кола претходно, доста ефикасно, на гостувањето во Неапол доживеа тежок пораз. Наполи, без Елиф Елмас во составот кој е во изолација, славеше со 4:1.

Наполитанците работата ја завршија во првиот дел кога постигнаа четири голови, а стрелци беа Лозано (2), Наполитано и Осимех. Единствениот гол за Аталанта беше дело на Ламерс.

Advertisement