Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Само еден дефанзивец има 100 голови во кариерата, дами и господа Серхио Рамос

Серхио Рамос има голгетерска статистика на која можат да позавидат и многу напаѓачи. Тој вечерва беше стрелец на вториот гол за Реал Мадрид за водство од 2:0 против Интер, со што стигна до 100 голови во кариерата. Со оглед на тоа дека игра на стоперската позиција, ова е неверојатен учинок.

 

loading...

Facebook