Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: ВАР проблем во Англија, дали Манчестер Јунајтед е оштетен против Челзи?!

Published

on

Ходсон Одои играше со рака во казнениот простор во дуелот со Гринвуд, но судијата Стјуарт Атвил одлучи да ја прегледа снимката. И откако го стори тоа, сметаше дека нема пенал. Дали е оштетен Јунајтед на овој меч проценете сами. Инаку по првиот дел резултатот е 0:0.

Facebook