Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ од трета романска лига!

Од Романија ни пристигнува еден од најдобрите голови во 2020та.  Станува збор за третата лига во таа земја, а погодокот го објави познатиот романски новинар Еманеул Росу. Не напиша кој е авторото на голот постигнат во стилот на Златан Ибрахимовиќ, но навистина голот е преубав.

 

loading...

Facebook