Connect with us

Фудбал

Вилфред Заха конечно потпишува за великан и ја добива долгоочекуваната шанса

Арсенал и Евертон се бореа за потпишувањето на Вилфред Заха минатото лето, но ниту еден клуб на крајот не го донесе.

Причината е прекумерната цена утврдена од Кристал Палас, која изнесуваше дури 80 милиони евра.

Заха е подготвен да го напушти Кристал Палас, а својата одлука ја соопшти и до челниците на клубот, кои решија дека ќе го пуштат да оди по вистинската цена.

Има три кандидати за неговиот потпис, а ниту еден не е од Премиер лигата, па овој фудбалер ќе ја смени лигата.

Имено, главен фаворит за неговиот потпис е гигантот од Франција, ПСЖ, кој сигурно може да плати колку што сака неговиот сегашен клуб.

Другите два клуба кои го сакаат Заха се Борусија Дортмунд и Монако, каде тој сигурно би имал повеќе простор за играње, но прашање е што ќе избере тој.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com