Поврзи се со нас

Фудбал

Здравствената состојба на легендарниот Марадона сериозно влошена, мора на операција

Како што пишува аргентински „Tyc Sport“ здравствената состојба на Диего Марадона сериозно е влошена. Наводно има крварење на мозокот, па аргентинската легенда ќе мора на операција.

Марадона синоќа е примен во болница во Ла Плата, но засега не се знае точно предизвикало влошена здравсвена состојба.

loading...

Facebook