Connect with us

Фудбал

Жерард Пике доби неочекувана понуда од Премиер лигата

Роналд Куман денес е назначен за нов тренер на Барселона, а шпанските медиуми пренесуваат дека се очекува голема чистка во тимот.

Многу играчи можат да бараат нова средина, особено постарите, а наводно меѓу нив е и Жерард Пике.

Според медиумите во Шпанија, тој добил понуда од англиската Премиер лига, но од клуб од кој не може да се очекува ова.

Имено, новодојдениот во лигата, екипата на Фулам, испрати понуда за Пике, а сега сè е до Барселона, затоа што клубот од Англија го направи првиот чекор.

loading...

Тој има 33 години, и не би било неочекувано ако го напушти тимот, иако во последно време беше еден од клучните играчи во одбраната на овој тим.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com