Поврзи се со нас

Фудбал

Зидан среќен со Одегард, неговата реакција на прашањето за Халанд

Зидан е среќен за Одегард, сè додека не зборува за Халанд.

Зинедин Зидан, на прес-конференцијата пред мечот со Кадиз, беше запрашан и за добрите натпревари што Мартин Одегард, вратен во Лос Бланкос, ги имаше со Норвешка.

Тој беше запрашан и за најновите шпекулации, за можноста напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд да го облече дресот на Реал Мадрид.

„Гледав како игра Норвешка, да Мартин одигра малку поинаку, но добро. Кога моите играчи ќе поминат низ своите претставници, сакам да играат. Што се однесува до Халанд, тој не е мој играч, но тој е добар. Што да кажам“, раче Здан.

Advertisement

Facebook

Реклама