Поврзи се со нас

Фудбал

Арсенал и Манчестер Јунајтед се договорија, 20 милиони фунти за дефанзивецот

Арсенал договори продажба на својот дефанзивец на големиот ривал Манчестер Јунајтед. За 20 милиони фунти 23 годишниот Ејнсли Мејтланд-Нилс се сели на „Олд Трафорд“. Наскоро се очекува и официјална потврда од двата тима.

Целата своја кариера овој дефанзивец е во Арсенал, освен една сезона кога како позајмен играше во Ипсвич.

 

Advertisement