Connect with us

Фудбал

AS одлучи дополнително да ја понижи Барса: Девет ‘нули’ за синоќешниот настап

Баерн синоќа ја демонстрираше силата и ја совлада Барселона со 8:2.

Каталонскиот гигант беше апсолутно понижен, а навредите кон фудбалерите, стручниот штаб и раководството не запираат. Тие доаѓаат од сите страни, а за прв пат ги обединија сите шпански медиуми.

Оние кои ја следат Барса, но и оние кои се во прилог на Реал. Сите тие не избираат средства за дополнително да ги „докрајчат“ Каталонците, а дневниот весник АС реши да ја процени играта на Барселона.

Така, девет фудбалери добија оценка од нула, а единствените кои беа оценети беа Луис Суарез и Жорди Алба.

loading...

Само двајцата го добија популарна лист.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com