Connect with us

Фудбал

Обамејанг договори сè, наскоро потпис!

Пјер-Емерик Oбамејанг наскоро ќе потпише договор со тимот од Лондон, Арсенал.

Oбамејанг се согласи да ја продолжи соработката со Арсенал и официјалното соопштение за продолжување на соработката се очекува во наредните денови.

Ова го потврди самиот напаѓач, кој ја коментирал на Твитер објавата на славниот, Фабрицио Романи.

Така, Обамејанг ќе го продолжи својот ангажман во лондонскиот тим во кој членува уште од 2017 година кога дојде од Борусија.

Вкупно, Обамејанг досега има одиграно 109 натпревари за Арсенал во својата кариера и има постигнато 70 гола.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com