Поврзи се со нас

Фудбал

Барселона не смета на уште еден млад играч, позамјен на ПАОК

Барселона вечерва потврди дека на грчки ПАОК го испратиле на едногодишна позајмица 21-годишниот десен бек Муса Ваге. Тој во изминатиот период беше на позајмица во француска Ница, а за првиот тим во Барселона во 2019-та година одигра само четири мечеви.

-текстот продолжува по рекламата-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама