Connect with us

Фудбал

Барселона знае кој ќе го донесе ако Лионел Меси реши да го напушти клубот

Шпанските медиуми веќе неколку дена шпекулираат дека Лионел Меси сака да ја напушти Барселона ова лето.

Меси е разочаран од ситуацијата во каталонскиот клуб, а сè ескалираше со тешкиот пораз во ЛШ од Баерн (8:2). Аргентинецот не е во добри односи со челниците на клубот, а се чини дека тој не сака да остане во тимот доколку Јосеп Марија Бартомеу продолжи да биде претседател на клубот.

Веќе неколку дена се пишува дека Меси е многу незадоволен, и дека сака да оди на списокот на трансфери. Наводно, ако тоа се случи клубовите што ќе имаат шанса да го доведат се ПСЖ и Манчестер Сити.

Исто така, Мундо Депортиво известува дека Барселона веќе ја разгледува опцијата доколку Меси ја можел да ја напушти. Во тој случај, тие ќе треба да најдат замена за него, а веќе на мета имаат неколку фудбалери.

loading...

Наводно, прва желба е Пауло Дибала од Јувентус, за кој челниците на Барселона веруваат дека би можело да биде достојна замена за неговиот сонародник. Дибала не се согласи ниту за нов договор со Јувентус, поради што сè повеќе се пишува за тоа дека сака да го напуштат клубот.

Тој беше поврзан со Манчестер Јунајтед, но ако дојде понудата на Барселона, тогаш нема сомнение дека Дибала би размислил двапати за заминување на „Камп Ноу“.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com