Connect with us

Тајмаут

Девојката на Дибал откри како се борат со коронавирусот: „Бевме прилично лошо пред два-три дена“

Јувентус минатата недела потврди дека Пауло Дибала и неговата девојка Ориана Сабатини биле заразени со коронавирусот.

Дибала, по Ругани и Матуиди, е третиот играч на Јувентус кој е позитивен на коронавирус. Тој веќе некое време е во изолација со својата девојка во Торино и што е најважно од се тие се чувствуваат добро.

Неговата девојка Ориана денес разговараше со италијанските медиуми, и откри дека се чувствуваат многу подобро. Но, имаше денови кога тие беа прилично лоши, но за среќа тоа е зад нив.

„Се чувствуваме подобро сега, но пред два-три дена ситуацијата беше многу полоша. Девет дена сме во изолација и лекарите ни рекоа дека повторно ќе нè тестираат на 31 март“, рече Ориана, додавајќи.

„Во меѓувреме, ни беше наложено да се одмараме и да пиеме некои витамини. Ова е кога чувствувате дека грипот ве напаѓа. Го повредува целото тело и се чувствувате уморни. Немав треска, па дури ни висока температура. Слушнав чуден звук во градите, а потоа и Пауло почнаа да се чувствуваат лошо. За нас ова беа симптоми како на грип“.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com