Connect with us

Фудбал

Дибала „жртва“ за големата желба на Јувентус

Италијанскиот „Тутоспорт“, за кој се вели дека е близок медиум до Јувентус и дека добро ги познава случувањата, тврди дека најдобриот играч во Серие А за изминатата сезона Паоло Дибала ќе биде „жртвуван“ со цел да се убеди Манчестер Јунајтед да го пушти Пол Погба во Торино.

Французинот е одамна желба на Јувентус, кој практично сака да го врати откако го продаде на Јунајтед,

Наводно за тоа дал „зелено светло“ и новиот тренер Андреа Пирло.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com