Поврзи се со нас

Фудбал

Добри вести за Клоп и Ливерпул, Мане и Алкантара ги добија резултатите од новото тестирање

Викендов што следува Ливерпул ќе го одигра градското дерби против Евертон. Противникот чиј тренер е Карло Анчелоти е во фантастична форма и во моментов е лидер во Премиер лигата. Поради тоа сите расположливи сили ќе му бидат потребни на Јурген Клоп. Од таму се и добрите вести кои велат дека Тијаго Алкантара и Садио Мане ќе бидат подготвени, бидејќи последните тестирања на Ковид 19 се покажале негативни. Воедно се враќа и играчот за врска Хендерсон кој беше повреден.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама