Connect with us

Кошарка

Дончиќ ги надмина сопствените можности: Неговиот потег се шири на Интернет, а Нејмар беше воодушевен (ВИДЕО)

Љубителите на кошарката едвај чекаат да продолжат со НБА-лигата, а со нетрпение се чека враќањето на Лука Дончиќ на паркетот.

Младата ѕвезда ќе го предводи Далас Маверикс во последниот дел од сезоната што ќе се игра во Орландо. Дончиќ го очекува првиот плеј-оф од НБА-лигата, а тој прави неверојатни работи на тренинзи.

Сега милиони луѓе виделе како постигна кош со нога, по што тој започнал да вреска и да трча кон соблекувалната со голема возбуда.

Ова мајсторство, меѓу другото, го сподели на Инстаграм напаѓачот на ПСЖ, Нејмар, кој е воодушевен од магијата на Лука Дончиќ.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама