Connect with us

Фудбал

Дортмунд го искористи киксот на Баерн, одличен натпревар во Шуко Арената

Од 15:30 часот се одиграа пет натпревари од 12.коло во Бундеслигата.

Имаше голема возбуда, а стрелците беа расположени. Така видовме 14 гола на пет натпревари.

Борусија Менхенгладбах ја оправда улогата против фенерите на Фурт и славеше со убедливи 4-0.

Одличен натпревар на Билефелд во Шуко Арената одиграа Армини и Волфсбург, а конечниот резултат беше 2:2.

Дортмунд славеше на домашен терен и го искористи поразот на Баерн од Аугсбург, кој го совлада Штутгарт со 2-1.

Леверкузен со минимална победа дојде до три бода против Бохум, додека Хофенхајм го совлада РБ Лајпциг со 2:0.

Реклама

Facebook

Реклама