Connect with us

Фудбал

Драматични сцени на „Ст. Џејмс Парк“: Играчите во соблекувалните, брза помош пристигнаа на стадионот

Натпреварот во Премиер лигата помеѓу Њукасл и Тотенхем беше пролонгиран, поточно почетокот на второто полувреме.

На трибините на „Ст. Џејмс Парк“ се онесвести еден обожавател, по што медицинската екипа и итните служби пристигнаа да помогнат.

Според последните информации од медиумите во Англија, здраствената состојба на навивачот е стабилна, а играчите го продолжија натпреварот.

Повеќе детали за она што се случи на натпреварот ќе бидат познати наскоро.

Реклама

Facebook

Реклама