Connect with us

Други спортови

Дуделанж е првиот клуб од Луксембург кој забележал победа во Лигата на Европа

Објавено:

Дуделанж го совлада АПОЕЛ со 4:3 вчеравечер на гостувањето во Никозија во натпревар од 1. коло од групната фаза од Лигата на Европа. Според прес-службата на УЕФА, ова е првиот тим од Луксембург кој забележал победа во групната фаза на второто по квалитет фудбалско натпреварување во Европа.

Во групата „А“ од ЛЕ, уште играат Карабах и Севилја.

За потсетување, во минатата сезона Дуделанж освои еден бод во групата од Лига Европа.

Извор: Нетпрес

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама