Connect with us

Фудбал

Еден од најпознатите стадиони во светот ќе биде болница – еве како изгледа

Објавено:

Еден од најпознатите фудбалски стадиони во светот, легендарната Маракана, е претворена во болница во која ќе бидат сместени пациенти заразени со коронавирус.

Оваа зграда од 78.000 места е дом на Фламенго и е само еден од стадионите во Бразил кој е претворен во болница и опремена со кревети.

Истото го сторија и во многу други градови.

Си-Ен-Ен објави фотографии од реновираната Маракана, што можете да ги видите подолу. Бразил има повеќе од 1500 потврдени случаи на коронавируси и 25 смртни случаи.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com