Connect with us

Други спортови

Фетел со неколку идеи што да прави по напуштањето на Формула 1

Објавено:

Пилотот Ферари и четирикратен шампион во Формула 1, Себастијан Фетел изјави што планира да направи по напуштањето на „Кралските трки“.

За среќа, имам можност да се обидам во разни области. Имам неколку идеи, но сè уште не сум одлучил што ќе правам во животот. Можеби ќе настапам во друга тркачка серија, или ќе работам во светот на мотоспортот со различен капацитет. Во принцип, ќе најдам нов предизвик за себе, изјави Германецот.
Фетел го имаше своето деби во Формула 1 во 2007 година.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com