Connect with us

Фудбал

ФОТО: Барселона го дочека моментот за одмазда, сепак не беа толку сурови како Севиља

Published

on

Барселона ја совлада Севиља со 3:0 во Купот на Кралот анулирајќи ја негативата од првиот меч од 2:0. Па, со ова каталонскиот тим го дочека моментот за одмазда. Како што е познато Севиља на својот твитер профил објави фотографија од Пике како се мачи да го стигне Мбапе. На тој меч ПСЖ славеше со 4:1.

Сепак, Барселона не врати со иста мерка, но само напиша дека фудбалот е почитување.


 

Facebook