Поврзи се со нас

Фудбал

ФОТО: Еден е Гранде Пандев, 17 сезони во Серие А постигнува барем по еден погодок

Горан Пандев со гол ја отвори новата сезона во Серие А. Неговиот тим Џенова победи со 4:1 против Кротоне, а тој беше стрелец на вториот гол кога на мајсторски начин го лобуваше голманот. Порталот „Тролфудбал“ веднаш излезе со статистика за Македонецот. Тој 17-та сезона по ред во Серие А постигнува барем по еден погодок. Еден е Гранде Пандев.

Advertisement

Facebook

Реклама