Connect with us

Фудбал

ФОТО: Екс голманот на Вардар има нов клуб

Довчерашниот голман на Вардар, Филип Гачевски кој од 2015-та до 2020-та го носеше „црвено-црниот“ дрес, има нов клуб. Тој потпиша за Енозис од Кипар. Договорот е за една година, со можност за продолжување за уште една.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com